Vanaf Welke Leeftijd Mag Je Ibuprofen Kopen?

Vanaf Welke Leeftijd Mag Je Ibuprofen Kopen
Veelgestelde vragen

  • Er zijn 2 soorten pijnstillers te onderscheiden:
    1. Paracetamol is in Nederland het meest bekend. Paracetamol is pijnstillend en koortsverlagend.
    2. NSAID’s (niet-steroïde anti-inflammatoire middelen) zijn pijnstillers die de pijn stillen en de koorts verlagen en ook de ontsteking remmen. Deze hebben een remmende invloed op de aanmaak van prostaglandines, de ‘pijnstof’ die de zenuwen prikkelt om een pijnsignaal af te geven. Door het remmen van de aanmaak van deze ‘pijnstof’, wordt de pijn dus verminderd. Advil is een voorbeeld van een NSAID.

    De bijwerkingen en contra-indicaties van ibuprofen en paracetamol verschillen.

  • Advil bevat de werkzame stof ibuprofen en is een NSAID met een snelle en effectieve werking. Advil heeft pijnstillers in verschillende vormen en doseringen, allen geschikt voor de verlichting van verschillende soorten type pijnen.
  • Advil is geschikt voor volwassenen, kinderen en adolescenten (12-18 jaar) die last kunnen hebben van verschillende soorten pijnen. Waaronder hoofdpijn, rugpijn, reumatische pijn, spierpijn, voor de verlichting van koorts en de symptomen van verkoudheid en griep.
  • Advil pijnstillers kunnen gebruikt worden vanaf 12 jaar.
  • Advil pijnstillers kunnen niet worden gebruikt tijdens de zwangerschap of tijdens de periode dat borstvoeding wordt gegeven, tenzij de behandelend arts anders adviseert.
  • Advil is verkrijgbaar bij drogist, supermarkt en apotheek. Advil is ook verkrijgbaar.
  • Volwassenen dienen Advil niet langer dan 10 dagen te gebruiken. Kinderen en adolescenten (12-18 jaar) dienen Advil niet langer dan 3 dagen te gebruiken. Neem contact op met je arts, wanneer klachten aanhouden of verergeren.
  • In de bijsluiter van de Advil producten staat vermeld van welke middelen de werking wordt versterkt dan wel juist wordt verminderd door combinatiegebruik met Advil. Raadpleeg de bijsluiters.
    • Indien je allergisch bent voor ibuprofen of één van de stoffen die in de Advil pijnstillers zitten, voor aspirine of acetylsalicylzuur of voor andere verwachte pijnstillers.
    • Indien je andere NSAID pijnstillers gebruikt, of aspirine in een dagdosering van meer dan 75mg.
    • Indien je aan een nier-, hart,- of leveraandoening lijdt.
    • Indien je in de laatste 3 maanden van je zwangerschap bent.
    • Indien je een maagzweer, maagperforatie of maagbloeding hebt of deze in het verleden 2 maal of vaker hebt gehad.
  • Zoals elk geneesmiddel kan Advil bijwerkingen hebben. Mogelijke bijwerkingen zijn buikpijn, misselijkheid, braken en allergische reacties. Lees altijd de bijsluiter voor gebruik. Als je last krijgt van deze bijwerkingen, stop dan onmiddelijk met het gebruik en neem contact op me je arts of apotheker.
  • We raden af om Advil pijnstillers te kauwen of te breken. Advil is bedoeld om in zijn hele vorm te worden ingeslikt met water.
  • Advil innoveert continue. Onze producten hebben daarom een nieuwe eigentijdse naam en verpakking. De kwaliteit en effectiviteit van Advil zijn onveranderd.

: Veelgestelde vragen

Hoe oud moet je zijn om medicijnen te kopen?

Zo komt er een leeftijdsgrens ( 14 of 16 jaar ), moet er toezicht op de verkoop zijn en dient de verpakking te worden aangepast, zodat er per doosje minder medicijnen verkocht worden. Verder moet de supermarkt ook een vergunning hebben, zodat er eisen gesteld kunnen worden.

Hoeveel ibuprofen 14 jaar?

Populaire productcategorie Voorhoofdthermometers Ibuprofen 200 mg (+6 jaar/+20 kg) Ibuprofen kan gebruikt worden voor de behandeling van koorts en pijn bij kinderen. Ibuprofen vermindert namelijk de pijn, koorts en zwelling ten gevolge van een ontsteking. Opgelet: ibuprofen mag niet toegediend worden bij een virale infectie zoals waterpokken!

Info & tips Producten Advies nodig?

Wat verstaan we onder koorts? Koorts wijst op een stijging van de lichaamstemperatuur boven de 38°C, vaak ten gevolge van een infectie. Koorts is een nuttige afweerreactie van het lichaam, omdat de afweer beter gaat werken bij een verhoging van de temperatuur.

koorts : tot 5 mg/kg 3 maal per dag (maximaal 1200 mg per dag) pijn : 5 tot 10 mg/kg 3 maal per dag (maximaal 1200 mg per dag) ontsteking : 10 mg/kg 3 maal per dag (maximaal 2400 mg per dag)

Kan je ibuprofen bij de supermarkt kopen?

Nederland verkoopt al jaren geneesmiddelen in de supermarkt: hoe doen zij dat? Vanaf volgende week kunnen bepaalde medische middelen vrij verkocht worden in de Belgische supermarkten. In Nederland is dat al jaren het geval. “Bij de herziening van de wetgeving in 2007 was er veel discussie omdat er allerlei commerciële belangen speelden, maar met wetenschappelijke data zijn we op alle bezwaarschriften ingegaan.

Nu accepteert iedereen de indeling”, zegt Fons Wesseling van het Nederlandse College ter Beoordeling van Geneesmiddelen in “De wereld vandaag”. Minister van Volksgezondheid Maggie De Block (Open VLD) heeft aangekondigd dat vanaf volgende week bepaalde medische hulpmiddelen zoals steriele verbanden, sondes en koelsprays te koop kunnen worden aangeboden in de supermarkten.

Het gaat om de omzetting van een Europese richtlijn en op die manier hoopt De Block dat de prijzen van die producten zullen dalen. De supermarkten zijn tevreden, de apotheken vinden het puur economische denken misplaatst. In Nederland geldt er sinds 2007 een verkoopindeling van geneesmiddelen in vier categorieën.

  • Enerzijds heb je geneesmiddelen die enkel door de artsen kunnen voorgeschreven worden op recept.
  • Daarnaast heb je drie categorieën van niet-receptplichtige medicijnen.
  • Ofwel kunnen bepaalde medicijnen enkel bij de apotheek aangekocht worden, ofwel kunnen ze uitsluitend bij de apotheek en de drogist (supermarkt) gekocht worden ofwel mogen bepaalde medicijnen in eender welke winkel verkocht worden.

Dat heet AV of algemene verkoop”, zegt Fons Wesseling van het Nederlandse College ter Beoordeling van Geneesmiddelen (CBG) in “De wereld vandaag”. Ibuprofen met sterke dosis enkel op voorschrift van de arts, lichte dosis wel in de supermarkt Bij het indelen van de medicijnen in de verschillende verkoopcategorieën kijkt het CBG naar het potentieel risico van een geneesmiddel.

Als een bepaald geneesmiddel een groot risico vormt, kan het enkel voorgeschreven worden door een arts. Voor de niet-receptplichtige medicijnen oordeelt het CBG als volgt. “Als er bij een geneesmiddel absoluut uitleg gegeven moet worden omdat er bepaalde ongewenste bijwerkingen kunnen plaatsvinden, dan wordt het enkel te koop aangeboden bij de apotheek.

Die heeft de verplichting de patiënt uit te leggen hoe het geneesmiddel te gebruiken”, zegt Wesseling. “Als we vinden dat de patiënt zelf voldoende informatie heeft met de bijsluiter, dan kan het ofwel bij de apotheek en de drogist ofwel in om het even welke winkel.” De pijnstiller Ibuprofen komt in alle categorieën terecht.

  • Maar de pijnstiller met de hoogste sterkte, die kan je enkel bij de artsen krijgen.
  • Dan gaat het om een dosis van 1.200 of 600 milligram.
  • Maar de dosis van 200 milligram kan je bij ons gewoon in de supermarkt krijgen.
  • De informatie op de verpakking en in de bijsluiter moeten voldoende zijn om de patiënt te informeren of hij dat medicijn mag gebruiken of niet.” In 2007 was er veel discussie in Nederland over de invoering van de nieuwe indeling.

“We hadden toen twee categorieën: of bij de arts of om het even waar. Toen is de nieuwe regeling uitgewerkt met vier categorieën. Daar is veel heisa over geweest met zelfs rechtszaken. Er waren toen allerlei commerciële belangen en economische argumenten die naar voren werden geschoven.

  1. Wij hebben ons iedere keer opnieuw op de wetenschappelijke data gebaseerd en zo zijn we op alle bezwaarschriften en rechtszaken ingegaan.
  2. Na twee, drie jaar is het stof neergedaald en vandaag accepteert iedereen de indeling van de medicijnen”, zegt Wesseling.
  3. Wesseling voegt er aan toe dat er nog geen echte problemen zijn geweest met de regeling.

“Maar we hebben wel een actieve monitoring van de indeling van de medicijnen. Zien we dat er problemen zijn, dan kunnen we ingrijpen”, besluit Wesseling. Beluister het gesprek met Fons Wesseling in “De wereld vandaag” hier: Bekijk hieronder de reportage van “Het Journaal”: : Nederland verkoopt al jaren geneesmiddelen in de supermarkt: hoe doen zij dat?

Welke leeftijd ibuprofen 200?

Koorts en pijn bij griep en verkoudheid of na vaccinatie, kiespijn, hoofdpijn, spierpijn en reumatische pijn: Voor volwassenen en kinderen vanaf 12 jaar is de eerste dosis 400 mg (2 tabletten) zonodig gevolgd door 200-400 (1 of 2 tabletten) mg per keer.

Hoeveel mg ibuprofen mag een 16 jarige?

Kinderen – Oraal: Volgens het Kinderformularium van het NKFK: 3 maanden – 12 jaar: 7–10 mg/kg/dosis, zo nodig max.3×/dag; 12 – 18 jaar: 200–400 mg/dosis, zo nodig max.6× maar max.1200 mg/dag.

Hoe oud moet je zijn paracetamol halen?

Paracetamol Teva 500 mg is geschikt voor volwassenen, jongeren en kinderen vanaf 4 jaar (vanaf 17 kg lichaamsgewicht). Paracetamol Teva 1000 mg is geschikt voor volwassenen en jongeren vanaf 16 jaar (meer dan 50 kg lichaamsgewicht).2. WANNEER MAG U DIT MIDDEL NIET GEBRUIKEN OF MOET U ER EXTRA VOORZICHTIG MEE ZIJN?

Hoe oud moet je zijn om medicijnen op te halen bij de apotheek?

Aandachtspunten. U kunt iemand machtigen om uw medicatie op te halen wanneer u zelf 16 jaar of ouder bent. Onderteken de machtiging en lever het in bij de Radboud Apotheek. Degene die medicijnen voor u komt ophalen, moet altijd een geldig legitimatiebewijs meenemen.

Hoeveel ibuprofen mag een kind van 12 jaar?

Hoeveel ibuprofen per dag? – Dit is de hoeveelheid ibuprofen per dag per leeftijdscategorie:

Volwassenen en kinderen vanaf 12 jaar: 400-800 mg elke 4-6 uur. De maximale dagelijkse dosis voor volwassenen is 3200 mg per dag. Kinderen tussen 6 en 12 jaar: 40-60 mg per kg lichaamsgewicht per dag verdeeld over maximaal 4 doses. Kinderen jonger dan 6 jaar: raadpleeg een arts voor de juiste dosering.

Wat is beter bij griep paracetamol of ibuprofen?

Paracetamol is bij koorts het veiligste middel om te gebruiken.

Kan je ibuprofen kopen zonder voorschrift?

Ibuprofen + lysinaat voor volwassenen – Het gamma bevat ook enkele pijnstillers op basis van ibuprofen:, Dit geneesmiddel bevat ibuprofen in de vorm van een lysinaatzout. Ibuprofenlysinaat is beter oplosbaar in water dan ibuprofen, waardoor het geneesmiddel sneller wordt opgenomen in het lichaam en bijgevolg sneller pijnstilling zal brengen.

  1. Dankzij het lysinaat wordt de ibuprofen al vanaf 10 minuten na inname door het lichaam geabsorbeerd.
  2. Zo zorgt deze combinatie voor een snelle pijnverlichting.
  3. Ibuprofen (met en zonder lysinaat) is zowel vrij verkrijgbaar als op voorschrift.
  4. Voor de behandeling van pijn bij volwassenen volstaat 200 tot 400 mg per keer, tot 3 maal per dag (maximaal 1,2 gram per dag).

De pijnstiller met lage dosering kan vrij van voorschrift worden gekocht. Bij het behandelen van een ontsteking bij volwassenen gebruikt men vaak een iets hogere dosering. Deze behandeling staat onder toezicht van een arts en deze hoeveelheid ibuprofen is dan ook voorschriftplichtig.

Wat is een alternatief voor ibuprofen?

paracetamol – Paracetamol werkt pijnstillend en koortsverlagend. Het is te gebruiken bij verschillende soorten pijn zoals, hoofdpijn, migraine, koorts, griep, verkoudheid, keelpijn, bijholteontsteking, middenoorontsteking, oorpijn door gehoorgangontsteking, artrose, spierpijn, gewrichtspijn en menstruatieklachten. Voor meer informatie zie Apotheek.nl,

Heeft de Jumbo ibuprofen?

Bij Jumbo vinden we het belangrijk dat je jouw zelfzorg producten goed gebruikt. Heb je vragen of twijfel je of dit het juiste zelfzorg product voor jou is?

Hoeveel paracetamol mag een kind van 12 jaar?

Van 12 –15 jaar: 500 (bij lichaamsgewicht

Heeft de Albert Heijn ibuprofen?

Gebruiksinstructies: niet gebruiken bij gewicht lager dan 40 kg; 6 uur tussenpozen aanhouden; innemen met water, niet kauwen Gebruiksbeperking: Indien dit geneesmiddel langer dan 3 dagen moet worden gebruikt door adolescenten of indien symptomen verergeren, dient een arts geraadpleegd te worden.

  • Contra-indicatie: Niet gebruiken bij allergie voor één van de stoffen in dit geneesmiddel.
  • Ooit last gehad van kortademigheid, astma, loopneus, zwelling of netelroos (huiduitslag met hevige jeuk en bultjes) nadat acetylsalicylzuur (aspirine) of een andere vergelijkbare pijnstillers (NSAID’s) is gebruikt.

Voorgeschiedenis met maagzweer,maagbloeding, maagdarmbloeding of –perforatie. Ernstige lever-, nier- of hartproblemen. Bloeding in (bloedvaten)hersenen of andere actieve bloeding of onbekende stoornis in bloedaanmaak. Ernstige uitdroging. Gedurende laatste drie maanden zwangerschap.

Als u al andere NSAID pijnstillers gebruikt (inclusief COX-2 remmers) of als u aspirine gebruikt in een dosering van meer dan 75 mg per dag. Adolescenten met een lichaamsgewicht lager dan 40 kg en bij kinderen. Indicatie: Te gebruiken om verschijnselen van lichte tot matige pijn, zoals hoofdpijn, acute migraine met of zonder aura, spierpijn, menstruatiepijn te verlichten en koorts en pijn bij verkoudheid te verminderen.

Leeftijdsindicatie: vanaf 12 jaar Dosering: Dosering: 1 Max. Dagdosering: 3 Bereiding: Albert Heijn Ibuprofen liquid caps bevat een medicijn genaamd ibuprofen. Ibuprofen behoort tot een groep geneesmiddelen die niet-steroïde ontstekingsremmers (NSAID’s) worden genoemd.

Wat doet ibuprofen 400?

Ibuprofen stilt pijn, remt ontstekingen en verlaagt koorts. Bij verschillende soorten pijn en ontstekingen van gewrichten. Zoals jicht, reumatoïde artritis of de ziekte van Bechterew. Ook bij pijn door artrose (dunner kraakbeen in uw gewricht), hoofdpijn, migraine, menstruatieklachten, spierpijn, griep en verkoudheid.

Kan je paracetamol en ibuprofen samen nemen?

Paracetamol en ibuprofen mogen samen worden ingenomen. Hoeveel paracetamol en ibuprofen mag je dan samen innemen? Bij een combinatie van beide pijnstillers, moet je ook rekening houden met de maximale dosis van 4g paracetamol en 1200 mg ibuprofen.

Hoe lang duurt het voordat ibuprofen 600 werkt?

Uitleg frequenties – Regelmatig : bij meer dan 30 op de 100 mensen Soms : bij 10 tot 30 op de 100 mensen Zelden : bij 1 tot 10 op de 100 mensen Zeer zelden : bij minder dan 1 op de 100 mensen Gebruik Kijk voor de juiste dosering altijd op het etiket van de apotheek of in de bijsluiter. Hoe?

Tabletten of dragees. Innemen met een half glas water.Met vloeistof gevulde capsules (liquid). Zonder te kauwen, dus heel doorslikken met een half glas water. Kauwcapsules, De capsule goed fijnkauwen en daarna doorslikken. Tabletten met vertraagde afgifte (te herkennen aan Retard, MGA of MVA): Heel doorslikken met een half glas water. De tabletten niet kauwen of fijnmaken, omdat dan onbedoeld al het werkzame bestanddeel tegelijk vrijkomt. De tabletten zijn zo gemaakt, dat ze langzaam oplossen, waardoor ze minder bijwerkingen geven en langer werken. Bruisgranulaat (poeder) of bruistabletten. Doe het poeder of de tablet in een half glas water. Wacht even tot het bruisen is gestopt en en drink het glas leeg. Spoel het glas daarna na met een beetje water en drink dat ook op. Smelttabletten. In de mond laten smelten en daarna doorslikken met een half glas water. Drank. Omschudden voor gebruik. Gebruik voor het afmeten van de juiste hoeveelheid een maatbekertje, maatlepel of doseerspuitje. Zetpillen. De zetpil in de anus inbrengen. Het maakt daarbij niet zo veel uit of u de zetpil met de punt naar voren of met de stompe kant naar voren inbrengt. U kunt de zetpil met een beetje water bevochtigen. Hierdoor kunt u hem wat makkelijker inbrengen. De natuurlijke reflex om de zetpil uit te poepen verdwijnt zodra de zetpil is gesmolten (na ongeveer één minuut). Infuus. Het infuus wordt klaargemaakt door een verpleegkundige of een arts.

Wanneer?

Als u snel effect wilt: neem dit medicijn op een lege maag.Heeft u snel last van uw maag of gebruikt u dit medicijn continu? Neem het dan tijdens of na het eten. U vermindert hierdoor de bijwerkingen op de maag. Bij zetpillen maakt dit niet uit.Bij chronische pijnklachten is het belangrijk dit medicijn consequent in te nemen. Dan houdt u de pijn het beste onder controle.Bij ochtendstijfheid door reuma: neem voor de nacht een tablet met vertraagde afgifte of een zetpil.Jichtaanvallen. Als u dit medicijn gebruikt tegelijk met medicijnen die jichtaanvallen moeten voorkomen. Begin tegelijk met beide soorten medicijnen.Migraine. Neem dit medicijn meteen in als u een migraine-aanval voelt opkomen. Het werkt dan het beste.

Hoe lang?

Pijn, zoals gewrichtspijn. Neem contact op met uw arts als deze pijnstiller na 2 weken nog altijd onvoldoende effect heeft. Mogelijk is een andere pijnstiller voor u beter geschikt. Heeft u dit medicijn enkele weken gebruikt en nog altijd veel last van uw gewrichten? Neem dan contact op met uw arts.Chronische gewrichtsontstekingen, zoals reumatoïde artritis en de ziekte van Bechterew. Het duurt zeker enkele dagen tot een week voor de ontsteking vermindert. Bij reumatoïde artritis schrijven artsen dit medicijn meestal voor als de reumamedicijnen nog aan moeten slaan of gedurende periodes dat de ziekte verergert.Kortdurende gewrichtsontstekingen. Bij gewrichtsontstekingen zoals slijmbeursontsteking en peesontstekingen moet u dit medicijn meestal enkele dagen gebruiken voorde ontsteking is genezen. Dit merkt u aan een afname van de roodheid, pijn en zwelling.Artrose. Gebruik dit medicijn niet langer dan 2 weken achter elkaar. Bij verergering van de klachten kunt u het opnieuw gebruiken. Vraag uw arts na hoeveel tijd dat weer kan en hoe lang en hoe vaak u het dan kunt gebruiken.Jicht. Zijn de klachten na 2 tot 3 dagen nog niet verbeterd? Raadpleeg dan uw arts. Mogelijk is een ander medicijn voor u beter geschikt.Migraine. Gebruik dit medicijn alleen tijdens een migraineaanval. Deze duurt in het algemeen tussen de vier en zestien uur. Raadpleeg uw arts als u voortdurend last van hoofdpijn heeft, of als de migraineaanvallen vaker dan twee keer per maand optreden. U kunt dan misschien beter een medicijn gebruiken dat migraineaanvallen voorkomt.Menstruatieklachten, zoals pijn, overmatig bloedverlies of migraine. Heeft u vooral last van pijn en krampen? Begin meteen als u ongesteld wordt en slik gedurende 2 tot 3 dagen door. Heeft u altijd last van hoofdpijn of migraine tijdens de menstruatie of stopweek van de pil? Gebruikt u dit medicijn om een dergelijke aanval te voorkomen? Start 2 tot 4 dagen voor de menstruatie begint met deze pijnstiller. Meestal is drie dagen gebruik voldoende. Heeft u last van te veel bloedverlies tijdens de menstruatie? Gebruik dit medicijn dan tijdens de drie dagen van de menstruatie wanneer de klachten het hevigst zijn. Probeer na 3 tot 6 maanden of u dit medicijn nog nodig heeft. Gebruik het daartoe een keer niet en kijk of de klachten al zijn afgenomen.Bij pijn door trekken van tanden of kiezen of door andere tandheelkundige ingrepen: neem de eerste dosis vóór de ingreep. Ga niet langer door dan tot 24 uur erna.Overige pijnen, zoals operatiepijn. Stop met het gebruik als de pijn is verdwenen of weer voldoende is te verdragen.

Vergeten Gebruikt u dit middel zonder recept voor een kortdurende klacht en heeft u het middel nog nodig? Dan kunt u het innemen, als u ervoor zorgt dat u de volgende doses pas na vier uur neemt. Bovendien: neem per dag nooit meer dan de maximale dosering die in de bijsluiter staat.

Als u dit medicijn 1 keer per dag gebruikt:Duurt het nog meer dan 8 uur voor u de volgende dosis normaal inneemt? Neem de vergeten dosis dan alsnog in. Duurt het nog minder dan 8 uur? Sla de vergeten tablet dan over.Als u dit medicijn 2 keer per dag gebruikt: Duurt het nog meer dan 4 uur voor u de volgende dosis normaal inneemt? Neem de vergeten dosis dan alsnog in. Duurt het nog minder dan 4 uur? Sla de vergeten dosis dan over.Als u dit medicijn 3 of 4 keer per dag gebruikt: duurt het nog meer dan 2 uur voor u de volgende dosis normaal inneemt? Neem de vergeten dosis dan alsnog in. Duurt het nog minder dan 2 uur? Sla de vergeten dosis dan over.

Verboden autorijden? Ja, dat kan. Dit medicijn heeft geen invloed op hoe goed u kunt autorijden. alcohol drinken? Alcohol irriteert de maag, net als dit medicijn. U kunt daardoor eerder last krijgen van uw maag. Probeer alcohol eerst met mate te drinken.

  • U kunt dan zelf inschatten of u hier veel last van krijgt.
  • In het algemeen is enkele keren per week een glas wijn geen probleem.
  • Alles eten? Bij dit medicijn zijn hiervoor geen beperkingen.
  • Wisselwerking Dit medicijn heeft wisselwerkingen met andere medicijnen.
  • In de tekst hieronder staan alleen de werkzame stoffen van deze medicijnen, dus niet de merknamen.

Of uw medicijn een van die werkzame stoffen bevat, kunt u nagaan in uw bijsluiter onder het kopje ‘samenstelling’. De pijnstiller paracetamol kunt u in alle onderstaande gevallen wel gebruiken. De medicijnen waarmee de belangrijkste wisselwerkingen optreden, zijn de volgende.

Andere ontstekingsremmende pijnstillers (deze worden ook wel NSAID’s genoemd). Als u beide pijnstillers tegelijkertijd gebruikt verdubbelt u de kans op bijwerkingen, zoals maagdarmklachten. De namen van andere ontstekingsremmende pijnstillers zijn aceclofenac, acetylsalicylzuur, carbasalaatcalcium, celecoxib, dexketoprofen, diclofenac, etoricoxib, fenylbutazon, flurbiprofen, indometacine, ketoprofen, meloxicam, nabumeton, naproxen, parecoxib, piroxicam, propyfenazon, sulindac en tiaprofeenzuur. Gebruik deze pijnstillers dus niet tegelijkertijd met ibuprofen.De bloedverdunners acenocoumarol en fenprocoumon. Bij de combinatie heeft u meer kans op bijwerkingen op de maag of zelfs een maagbloeding. Meestal zal de arts u een maagbeschermer voorschrijven om deze maagklachten te voorkomen. Wees extra alert op het effect op uw maag en raadpleeg uw arts bij maagklachten. Ook versterkt ibuprofen de werking van het antistollingsmiddel. Vertel de trombosedienst dat u ibuprofen gebruikt of heeft gebruikt.De antistollingsmedicijnen apixaban, dabigatran en rivaroxaban. Deze medicijnen verhogen de kans op bloedingen in maag en darmen. Gebruik daarom liever paracetamol als pijnstiller. Die heeft dat nadeel niet. Moet u toch een antistollingsmedicijn samen met ibuprofen gebruiken? Wees dan extra alert. Raadpleeg uw arts bij maagklachten. Meestal adviseert de arts u een maagbeschermer te slikken om maagklachten te voorkomen. Overleg met uw arts of dat bij u nodig is.De antistollingsmiddelen acetylsalicylzuur en carbasalaatcalcium. Ibuprofen vermindert de werking van deze medicijnen. U mag deze combinatie niet gebruiken. Overleg met uw apotheek of arts welke andere pijnstiller voor u mogelijk is. Plasmiddelen (chloortalidon, chloorthiazide, clopamide, epitizide, hydrochloorthiazide, indapamide, bumetanide, furosemide, amiloride, eplerenon, spironolacton en triamtereen), medicijnen van de groep ACE-remmers (zoals captopril, enalapril, fosinopril, lisinopril) en angiotensine-II-blokkers (zoals candesartan, losartan en valsartan) en aliskiren, gebruikt bij hoge bloeddruk en hartfalen. Ibuprofen kan de werking van deze medicijnen verminderen. Overleg hierover met uw arts. Paracetamol kunt u wel veilig gebruiken.

Gebruikt u een van deze medicijnen tegen hoge bloeddruk en gaat u nu ibuprofen gebruiken? Uw bloeddruk kan stijgen als u ibuprofen langer dan twee weken gebruikt. Vraag uw arts om uw bloeddruk extra te controleren.Gebruikt u een van deze medicijnen tegen hartfalen en gaat u nu ibuprofen gebruiken? Uw klachten door hartfalen kunnen verergeren. Merkt u dat uw enkels of voeten dikker worden, of bent u sneller kortademig? Neem dan contact op met uw arts.Gebruikt u een van deze medicijnen na een hartinfarct of tegen een nierziekte en gaat u nu ibuprofen gebruiken? Vraag uw arts of apotheker om advies.

B è tablokkers, zoals acebutolol, atenolol, betaxolol, bisoprolol, carvedilol, celiprolol, metoprolol, oxprenolol en propranolol, De werking van deze medicijnen tegen hoge bloeddruk of hartfalen kan verminderen door het gebruik van deze pijnstiller.

Gebruikt u de bètablokker tegen hoge bloeddruk? Raadpleeg uw arts voor extra controle van uw bloeddruk als u de pijnstiller langer dan twee weken gebruikt.Gebruikt u de bètablokker tegen hartfalen? Uw klachten kunnen verergeren of terugkomen. Neem contact op met uw arts als u weer dikke voeten of enkels krijgt of als u weer sneller kortademig wordt.Gebruikt u de bètablokker voor een andere aandoening? U kunt deze pijnstiller veilig gebruiken.

Bepaalde medicijnen tegen depressiviteit, namelijk citalopram, duloxetine, escitalopram, fluoxetine, fluvoxamine, paroxetine, sertraline, trazodon en venlafaxine, en bijnierschorshormonen (corticosteroïden) betamethason, budesonide, cortison, dexamethason, fludrocortison, hydrocortison, methylprednisolon, prednisolon, prednison en triamcinolon. Dit geldt alleen als u deze medicijnen inneemt of geïnjecteerd krijgt. Als u medicijnen tegen depressiviteit of bijnierschorshormonen gebruikt heeft u meer kans dat ibuprofen bijwerkingen op de maag veroorzaakt. Wees daar extra alert op en raadpleeg uw arts bij maagklachten. Meestal adviseert de arts u om ook een maagbeschermer te gebruiken, zodat u maagklachten voorkomt. Overleg met uw arts of dat bij u nodig is. Lithium, een medicijn tegen manische depressiviteit. Ibuprofen kan de bijwerkingen van lithium versterken. Uw arts zal het lithiumgehalte in het bloed regelmatig laten meten en de dosering eventueel aanpassen. Waarschuw meteen uw arts als u last krijgt van bijwerkingen van lithium zoals: maagdarmklachten, trillen, spierzwakte, spiertrekkingen, duizeligheid, slaperigheid, sufheid, verwardheid, verminderde concentratie, moeite met lopen en spreken, en epileptische aanvallen. Zorg er bij warm weer voor dat u voldoende drinkt. Waarschuw uw arts ook als u stopt met de pijnstiller. Lithium kan dan minder goed werken. Ook dan moet de arts het lithiumgehalte in uw bloed extra controleren. Methotrexaat, Dit wordt gebruikt bij ontstekingsziekten zoals reuma of psoriasis, maar ook bij kanker. Ibuprofen kan de bijwerkingen van methotrexaat versterken. Uw arts zal de hoeveelheid methotrexaat in het bloed extra controleren. Mogelijk moet uw arts de dosering van methotrexaat verlagen.Het afweeronderdrukkende medicijn ciclosporine. De combinatie kan schadelijk zijn voor de nieren. Uw arts zal uw nierwerking extra controleren als u de pijnstiller langer dan drie dagen gebruikt.Sommige medicijnen tegen hiv, Vraag aan uw apotheker om welke medicijnen dit gaat.Het medicijn tegen kanker ibrutinib, Dit medicijn verhoogt de kans op bloedingen. Overleg met uw arts.

Twijfelt u eraan of een van de bovenstaande wisselwerkingen voor u van belang is? Neem dan contact op met uw apotheker of arts. Zwangerschap Zwangerschap Bent u zwanger of wilt u zwanger worden? U kunt dan beter paracetamol gebruiken bij pijn. Paracetamol is een veiligere pijnstiller tijdens de zwangerschap.

  1. Werkt paracetamol niet voldoende tegen uw pijn? Overleg dan met uw arts.
  2. Gebruik ibuprofen NIET bij pijn tijdens de laatste 3 maanden van de zwangerschap.
  3. Dit medicijn is dan schadelijk voor de baby.
  4. Het risico op aangeboren afwijkingen bij de baby is verhoogd.
  5. Ook kan het problemen geven bij de bevalling.

Gebruikt u dit medicijn al? Overleg dan met uw arts. Misschien kunt u overstappen op een ander medicijn. Een medicijn dat wel veilig is tijdens de zwangerschap. Wilt u dit medicijn gebruiken tijdens de eerste 6 maanden van de zwangerschap? Of als u zwanger wilt worden? Overleg dan met uw arts.

Ook dan kunt u dit medicijn beter NIET gebruiken. Misschien kunt u (tijdelijk) overstappen op een ander medicijn. Een medicijn dat wel veilig is tijdens de zwangerschap. Is dat niet mogelijk? Dan kunt u af en toe dit medicijn gebruiken, in een zo laag mogelijke dosering. Als uw arts vindt dat dit medicijn toch noodzakelijk is, voor een langere periode of in een hoge dosering.

Bijvoorbeeld bij een ernstige vorm van reumatoide artritis. Dan zal de arts de baby en de hoeveelheid vruchtwater regelmatig controleren. Borstvoeding U kunt dit medicijn veilig gebruiken als u borstvoeding geeft. Het medicijn komt in kleine hoeveelheden in de moedermelk terecht, maar is niet schadelijk voor het kind.

  1. Stoppen U kunt op elk moment in één keer met het gebruik van dit medicijn stoppen.
  2. Handelsinformatie Of u een recept nodig heeft, hangt af van de sterkte van het medicijn en de grootte van de verpakking.
  3. U heeft geen recept nodig voor kleine verpakkingen ibuprofen in de sterktes 200 mg (max.48 tabletten) en 400 mg (max.24 tabletten).

Deze kunt u kopen bij de apotheek en drogisterij. Grotere verpakkingen van deze sterktes kunt u alleen kopen bij de apotheek. Koopt u ibuprofen bij de apotheek? Uw apotheek controleert dan of het geschikt voor u is en of het samengaat met uw andere medicijnen.

  1. U heeft wel een recept nodig voor sterktes hoger dan 400 mg.
  2. Ibuprofen is sinds 1969 internationaal op de markt.
  3. Het is te krijgen onder de merknamen Advil, Brufen, Nurofen, Spidifen, Zafen en als het merkloze Ibuprofen.
  4. Het is te krijgen in gewone tabletten, tabletten met vertraagde afgifte, smelttabletten, bruistabletten, dragees, capsules, kauwcapsules, bruisgranulaat (poeders), zetpillen en drank.

Disclaimer Deze tekst is opgesteld door het Geneesmiddel Informatie Centrum van de KNMP. Deze tekst is gebaseerd op de bijsluiter van het beschreven medicijn en op andere, wetenschappelijke bronnen. Zoals medische richtlijnen, standaarden en literatuur.

Hoeveel ibuprofen mag een kind van 12 jaar?

Hoeveel ibuprofen per dag? – Dit is de hoeveelheid ibuprofen per dag per leeftijdscategorie:

Volwassenen en kinderen vanaf 12 jaar: 400-800 mg elke 4-6 uur. De maximale dagelijkse dosis voor volwassenen is 3200 mg per dag. Kinderen tussen 6 en 12 jaar: 40-60 mg per kg lichaamsgewicht per dag verdeeld over maximaal 4 doses. Kinderen jonger dan 6 jaar: raadpleeg een arts voor de juiste dosering.

Hoeveel paracetamol mag een kind van 12 jaar?

Onjuiste dosering in bijsluiter paracetamol van Roter, smelttablet 500 mg bessen Nieuwsbericht | 04-05-2021 | 15:00 De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd heeft een melding gekregen dat er onjuiste informatie over de dosering bij kinderen in de bijsluiter van sommige verpakkingen van Roter paracetamol instant smelttablet 500 mg bessen staat.

  1. De onjuiste informatie kan ervoor zorgen dat kinderen te veel paracetamol binnen krijgen.
  2. Deze paracetamol is alleen geschikt voor kinderen van 9 jaar en ouder.
  3. In de bijsluiter staat dat verkeerd vermeld.
  4. Dit geneesmiddel mag dus niet aan kinderen jonger dan 9 jaar worden gegeven.
  5. Ook kloppen de doseringen voor oudere kinderen niet, en ontbreekt de dosering voor volwassenen.

Dit zijn de juiste aanbevolen doseringen:

Kinderen in de leeftijd van 9 tot 12 jaar: 1 tablet (500 mg) per keer, maximaal 3 tot 4 tabletten per dag. Kinderen in de leeftijd van 12 tot 15 jaar: 1 tablet (500 mg) per keer, maximaal 4 tot 6 tabletten per dag. Volwassenen en kinderen in de leeftijd vanaf 15 jaar: 1 tot 2 tabletten van 500 mg per keer, maximaal 6 tabletten per dag.

Niet alle verpakkingen hebben een verkeerde bijsluiter gekregen. Het gaat om vier batches, met de nummers 210428, 210637, 210638 en 210639. Deze verpakkingen zijn vanaf 16 maart 2021 geleverd aan groothandels en verkooppunten. De fabrikant heeft de verpakkingen waar de verkeerde bijsluiter bij zit teruggeroepen uit de winkels.